اسفند, ۱۳۹۴ | طب بازار بلاگ

کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان با مصرف مواد غذایی دارای فیبر

دسته : (علمی و آموزشی) توسط tebbazar در ۱۸-۱۲-۱۳۹۴

برچسب ها : ,

محققان طی یک پژوهش جدید که در مقیاسی عظیم توسط کالج بهداشت عمومی “تی اچ چن” در دانشگاه هاروارد انجام شده، با بررسی هزاران نفر از زنان به مدت چندین سال بین یک رژیم غذایی با میزان فیبر بالا در طول نوجوانی و بزرگسالی و کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان در مراحل بعدی زندگی ارتباطی قوی پیدا کردند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این یافته‌ها بر اساس داده‌هایی از ۹۰ هزار و ۵۳۴ زن که در Nurses’ Health Study II ،( یک مطالعه طولانی مدت از عوامل تاثیرگذار بر سلامت زنان) شرکت کرده بودند، بدست آمده است.

این پژوهش به سال ۱۹۹۱ بر می‌گردد، زمانی که از زنان ۲۷ تا ۴۴ ساله خواسته شد تا به پرسشنامه چهار سالانه در مورد مصرف مواد غذایی خود پاسخ دهند. در سال ۱۹۹۸ نیز آنها به یک پرسشنامه در مورد رژیم غذایی خود در دوران دبیرستان پاسخ دادند.

1457352994146_fruit-vegetables-1

ادامه این مطلب را بخوانید »

شناسایی روش‌های موثر درمانی در بیماری‌های مغز

دسته : (علمی و آموزشی) توسط tebbazar در ۱۸-۱۲-۱۳۹۴

پژوهشگران آمریکایی دریافتند سیستم عصبی انسان و سایر جانداران برخلاف باور موجود از سلول‌های عصبی گوناگونی ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان؛ در این مطالعه محققان با بررسی نواحی مختلف مغز و نخاع موش‌های آزمایشگاهی دریافتند که سلول‌های عصبی بر خلاف انتظار دارای عملکرد و سطح واکنش متفاوت نسبت به پیام عبوری هستند.

پژوهشگران موسسه تحقیقات مغزی “زوکرمن” با مطالعه بر روی عملکرد نورون‌های مغزی دریافتند در مغز انسان و جانوران سلول‌های عصبی با معماری متفاوت و جایگاه قابل تمایز در سیستم عصبی فعالیت می‌کنند.

1457336559579_118723

ادامه این مطلب را بخوانید »

تشخیص کم‌خونی در کمتر از ۶۰ ثانیه با دستگاه جدید

دسته : (علمی و آموزشی) توسط tebbazar در ۱۱-۱۲-۱۳۹۴

برچسب ها : , ,

تشخیص کم‌خونی در آینده نزدیک می‌تواند به سادگی با قرار دادن یک قطره خون از سر انگشت در زیر گوشی تلفن هوشمند صورت گیرد چرا که دانشمندان دانشگاه ایالتی کانزاس یک دستگاه زیست‌پزشکی چاپی سه‌ بعدی طراحی کرده‌اند که به این شکل در کمتر از یک دقیقه می‌تواند این بیماری را تشخیص دهد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دستگاه جدید که در حال حاضر در حال آزمایش است، می‌تواند بر روی همه برای تشخیص ساده و سریع کم‌خونی استفاده شود.

دستگاه‌های مراقبت در زمان درمان می‌توانند در خارج از آزمایشگاه مورد استفاده قرار بگیرند. محققان آمریکایی قصد دارند یک دستگاه مراقبتی ارزان تولید کنند که برای کاربرد در خانه مناسب باشد. آن‌ها همچنین این دستگاه چاپی سه‌ بعدی جدید را برای افرادی طراحی کرده‌اند که دسترسی محدود به خدمات پزشکی داشته و بویژه در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند.

1456818138879_1

ادامه این مطلب را بخوانید »

مسدود کردن مولکول‌ها برای تسکین دردهای عصبی

دسته : (علمی و آموزشی) توسط tebbazar در ۱۱-۱۲-۱۳۹۴

برچسب ها : ,

محققان در پژوهشی جدید موفق به مسدود کردن مولکول‌های خاصی شدند که با تسکین درد پس از یک آسیب عصبی در ارتباط بوده و می‌توانند به طور قابل توجهی درد و ناراحتی بیماران را کاهش دهند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، موفقیت در انجام این آزمایشات بر روی موش‌های آزمایشگاهی نشان می‌دهد که در آینده می‌توان این آزمایشات را بر روی انسانها نیز انجام داد.

به گفته محققان، انجام این روش برای پزشکان بسیار ساده و آسان است.

این پژوهش بر روی دردهای مرتبط با آسیب به اعصاب سیاتیک متمرکز شده و به طور خاص به بررسی عملکرد یک مولکول به نام (HMGB1) پرداخته است. تیم محققان دانشگاه هیروشیما این داروی مسدود کننده مولکول که anti-HMGB1 نام دارد را بر روی موشهای آزمایشگاهی مورد آزمایش قرار دادند.

1456818972140_blocking-molecules-reduced-nerve-pain-1

ادامه این مطلب را بخوانید »