داروی جدید پیشگیری از عود سرطان پستان تولید شد | طب بازار بلاگ

داروی جدید پیشگیری از عود سرطان پستان تولید شد

دسته : (علمی و آموزشی) توسط tebbazar در ۲۹-۱۱-۱۳۹۳

برچسب ها : , ,

محققان آمریکایی از تولید داروی جدیدی برای درمان سرطان پستان خبر می‌دهند که می‌تواند روند پیشرفت بیماری یا بدخیم‌ شدن تومور را به تأخیر بیندازد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، داروی جدید که آریمیدکس (Arimidex) نام دارد، می‌تواند در ۸۰ درصد موارد از بازگشت مجدد بیماری جلوگیری کرده یا بدخیم‌شدن تومور را به تأخیر بیندازد.

محققان مدعی هستند که تولید این دارو بزرگترین دستاورد ۲۰ سال اخیر در حوزه درمان سرطان پستان محسوب می‌شود، چراکه می‌تواند به نجات طولانی‌مدت بیمار مبتلا به سرطان منجر شود.

در این پژوهش ۹۳۰۰ زن یائسه در سراسر جهان تحت درمان با داروی آریمیدکس یا داروی دیگری به نام تاموکسیفن (tamoxifen) یا هر دو دارو قرار گرفتند.

1417416368246_75

نتایج آزمایش‌های بالینی نشان می‌دهد، خطر بازگشت و عود بیماری در مدت پنج سال پس از عمل جراحی در زنانی که از داروی آریمیدکس استفاده کرده بودند به یک پنجم کاهش یافت.

از مجموع ۳۱۲۵ زن مبتلا به سرطان پستان که از داروی آریمیدکس استفاده کردند، تنها ۴۱۳ نفر دچار عود بیماری شده یا جان خود را از دست دادند؛ این در حالیست که از مجموع ۳۱۱۶ بیمار که از داروی تاموکسیفن استفاده کرده بودند، ۴۷۲ نفر دچار عود بیماری شده یا جان خود را از دست دادند.

همچنین استفاده‌کنندگان از داروی آریمیدکس با خطر کمتر ابتلا به ترومبوز ورید عمقی و سرطان رحم مواجه هستند.

نتایج کامل آزمایش‌های بالینی این دارو در مجله پزشکی Lancet منتشر شده است.

http://www.isna.irدیدگاهتان را بنویسید


CAPTCHA Image
Reload Image