عامل عفونت کشنده پس از عمل پیوند کشف شد | طب بازار بلاگ

عامل عفونت کشنده پس از عمل پیوند کشف شد

دسته : (علمی و آموزشی) توسط tebbazar در ۱۳-۰۲-۱۳۹۴

برچسب ها : , ,

محققان آمریکایی توانستند عامل باکتریایی را در بیمارانی که پس از عمل پیوند به عفونت مرگبار دچار می‌شدند، شناسایی، جداسازی و درمان کنند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، منطقه خوزستان، محققان مرکز تحقیقات پزشکی شیکاگو در تحقیقات خود، علت مرگ چند بیمار تحت عمل پیوند را مورد بررسی قرار دادند؛ علت مرگ این بیماران یک ماه پس از جراحی، عفونت ناشناخته‌ای بود که سبب افزایش تولید آمونیوم در بدن شده بود.

1-3075

محققان در نهایت موفق به شناخت باکتری خاصی شدند که سبب به وجود آمدن این عفونت می‌شود. باکتری اوره آپلاسما اوره آلیتیکوم (Ureaplasma urealyticum) در نمونه‌های کبد، شش و دستگاه ادراری نمونه‌های آزمایش شده یافت شد.

همچنین در بیمارانی که پس از پیوند ریه به افزایش آمونیوم دچار شده بودند، درمان‌های آنتی‌بیوتیکی برای مبارزه با باکتری اوره آپلاسما اوره آلیتیکوم تجویز شد که در نهایت این بیماران بهبود یافتند.

این موضوع که این نوع عفونت پس از پیوند درمان‌شدنی است و حتی می‌توان از آن پیشگیری کرد، پزشکان را هیجان زده کرده است؛ بااین حال تحقیقات زیادی پیرامون چگونگی ابتلا و عملکرد باکتری و پاسخ سیستم ایمنی بدن مورد نیاز است.

http://www.isna.irدیدگاهتان را بنویسید


CAPTCHA Image
Reload Image