ارائه نخستین درمان‌ برای بیماری «مرس» | طب بازار بلاگ

ارائه نخستین درمان‌ برای بیماری «مرس»

دسته : (علمی و آموزشی) توسط tebbazar در ۰۹-۰۴-۱۳۹۴

برچسب ها : ,

دانشمندان دانشکده مدرسه پزشکی دانشگاه مریلند، درمان‌های احتمالی را برای ویروس مرگبار مرس ارائه داده‌اند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این ویروس که به تازگی در کره جنوبی شیوع یافته، از زمان کشف در سه سال پیش، بیش از ۴۰۰ تن را در عربستان به کام مرگ برده است.

محققان دانشگاه مریلند با همکاری شرکت داروسازی Regeneron در امریکا، دو پادتن (آنتی‌بادی) را برای پیشگیری و درمان این بیماری ارائه داده‌اند.

4

در آزمایشات انجام‌شده، دو پادتن به نام‌های REGN3051 و REGN3048 توانایی خنثی‌کردن ویروس را نشان داده‌اند.

مرس می‌تواند موجب بروز علائم تنفسی شدید شود و این داروها نخستین نمونه‌هایی هستند که مدل‌های حیوانی مبتلا به ویروس مرس را درمان کرده‌اند.

ماتیو فریمن، استادیار میکروب‌شناسی و ایمنی‌شناسی در دانشگاه مریلند و همکارانش امیدوارند مطالعات بالینی را به منظور تاثیرات دو پادتن ارائه‌شده بر روی انسان‌ها انجام دهند تا نتایج این تحقیق سرانجام برای کمک به افراد آلوده کارآمد باشد.

مرس نخستین بار در سال ۲۰۱۲ در عربستان سعودی ظهور کرد. به نظر می‌رسد این ویروس از شترها به انسان‌ سرایت می‌کند و شترها نیز احتمالا از طریق خفاش‌ها به آن آلوده شده‌اند.

تحقیقات نشان داده‌ این بیماری شبیه سندروم حاد تنفسی (سارس) است و هر دوی آن‌ها مشکلات تنفسی شدید ایجاد می‌کنند و اغلب مرگبار هستند.

دانشمندان حاضر در این تحقیق همچنین گونه جدید موش‌ها را طراحی کردند که به آن‌ها در درک مرس و ارائه درمان‌هایی برای آن کمک می‌کند.

شیوع این ویروس در کره جنوبی ماه گذشته و زمانی شروع شد که یک شهروند کره‌ای از عربستان به کشورش بازگشت. وی پیش از تشخیص مقامات رسمی بسیاری را به این ویروس آلوده کرد. تاکنون حدود ۱۸۰ نفر در کره به مرس آلوده شده‌اند و حدود ۳۰ تن از این افراد جان باخته‌اند.

جزئیات این دستاورد علمی در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم آمریکا ارائه شد.

http://www.isna.irدیدگاهتان را بنویسید


CAPTCHA Image
Reload Image