نظارت متخصصان بر زخم‌های پوستی بیماران با برنامه هوشمند محقق ایرانی | طب بازار بلاگ

نظارت متخصصان بر زخم‌های پوستی بیماران با برنامه هوشمند محقق ایرانی

دسته : (علمی و آموزشی) توسط tebbazar در ۳۰-۰۴-۱۳۹۴

برچسب ها :

مریم‌ صادقی، دانش‌آموخته دانشگاه علم و صنعت و مدیر عامل شرکت MetaOptima در کانادا، نوعی برنامه گوشی هوشمند جدید را برای نظارت بر زخم‌های پوستی ارائه داده است.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، این برنامه که MoleScope نام گرفته، در کنگره جهانی امراض پوستی در ونکوور معرفی شد.

برنامه‌ نرم‌افزاری جدید از برنامه‌های پیشین متفاوت است زیرا به مینی‌ میکروسکوپی متصل می‌شود که این میکروسکوپ خود به گوشی هوشمند وصل می‌شود و متخصص امراض پوست از آن برای بررسی خال‌های پوستی استفاده می‌کند. این امر به کاربر امکان گرفتن تصاویر باکیفیت‌تر از این خال‌ها و ارسال آن‌ها به متخصصان برای ارزیابی بیشتر را می‌دهد.

1437461656489_1434793814147_10

شرکت تحت مدیریت صادقی ماه جاری میلادی به دنبال انجام پروژه‌ای پیشگام است که در آن، برنامه جدید در ۱۰ مرکز مختلف جهان به کار خواهد رفت و متخصصان از آن برای برقراری ارتباط مستقیم‌تر با بیماران در معرض خطر بالای امراض پوستی استفاده خواهند کرد.

برنامه‌های دیگر شبیه به MoleScope به کاربران امکان گرفتن تصاویری از خال‌های پوستی و سنجیدن آن‌ها از راه دور را می‌دهند و با دقت ۹۸ درصد عمل می‌کنند. با این حال، برنامه MoleScope با کمک مینی‌میکروسکوپ و الگوریتم تقویت تصویری خود به دنبال افزایش دقت تصویربرداری از خال‌های مرموز پوستی است.

چون برنامه جدید برای ارتباط بیشتر و نه تشخیص ارائه شده، نیازی به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ندارد.

http://www.isna.irدیدگاهتان را بنویسید


CAPTCHA Image
Reload Image