فناوری نانو در درمان سرطان درخشید | طب بازار بلاگ

فناوری نانو در درمان سرطان درخشید

دسته : (علمی و آموزشی) توسط tebbazar در ۰۶-۰۷-۱۳۹۵

برچسب ها : , ,

محققان دانشگاه استنفورد با استفاده از نانو ذرات آهن موفق به تحریک سیستم ایمنی و درمان سرطان شدند.نانوذرات آهن ماکروفاژ های مربوط به تومور را در سیستم ایمنی تحریک کرده و سبب می شوند سیستم ایمنی با بیماری مبارزه کند.
image_13950706639357

در افراد سالم، ماکروفاژها به راحتی سلول های تومور را تشخیص داده و آنها را از بین می برند؛ ولی در افراد مبتلا به سرطان، سلول های تومور ماکروفاژ ها را در برابر تومور غیر فعال می کنند و از طرفی آنان را وادار به ترشح فاکتورهایی می کنند که به رشد تومور کمک می کند.

در این مطالعه محققان موش های سرطانی را به سه گروه تقسیم کردند؛ گروه اول نانوذراتی دریافت کردن که در آن داروهای شیمی درمانی قرار داشت، گروه دوم نانوذرات بدون داروی شیمی درمانی دریافت کردند و گروه سوم هیچ درمانی نگرفتند. نتیجه نشان داد در گروهی که نانوذرات را با داروهای شیمی درمانی دریافت کردند، ماکروفاژ ها فعال می شوند و سلول های سرطانی را مورد حمله قرار می دهند. محققان معتقدند که این روش برای درمان سرطان در انسان نیز کارایی فوق العاده ای دارد. تحقیقات نشان می دهد داروی ferumoxytol که توسط سازمان غذا و دارو تایید شده، بهترین گزینه برای درمان سرطان با نانوذرات در انسان است.

منبعدیدگاهتان را بنویسید


CAPTCHA Image
Reload Image