سهم هر کودک ایرانی 2 دندان پوسیده! | طب بازار بلاگ

سهم هر کودک ایرانی ۲ دندان پوسیده!

دسته : (اخبار طب بازاری) توسط tebbazar در ۲۵-۰۹-۱۳۹۵

برچسب ها : , , , ,

نادره فاطمی چهارشنبه در حاشیه همایش کشوری دهان و دندان در تربت جام اظهار کرد: یکی از شاخص ها، وضعیت پوسیدگی دندان در کودکان زیر ۱۲ سال است که اکنون این شاخص ۲٫۹ است یعنی هر کودک در این مقطع سنی ۲ دندان پوسیده دارد.

 

3757

وی افزود: با توجه به شاخص های موجود، پوسیدگی دندان یکی از مشکلات حوزه بهداشت کشور است که در بین اقشار و طبقات سنی مختلف متفاوت است.
فاطمی با تاکید بر لزوم پیشگیری از پوسیدگی دندان یادآور شد: باید برای ارائه خدمات درمانی و رفع مشکلات در بخش های دانش آموزی، پزشک خانواده، دندانپزشکی روستایی و شهری و نحوه ثبت اطلاعات به صورت الکترونیک برای آینده بهتر برنامه ریزی کنیم.
کارشناس ارشد حوزه سلامت و بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری همایش هایی از این دست در کشور، قدمهای خوبی در زمینه ارتقای وضعیت بهداشت دهان و دندان با اولویت گروه هدف دانش آموزی برداشته شود.
فاطمی با اشاره به اجرای موفق طرح نظام سلامت گفت: این همایش در ادامه همایش های پیشین که در مراکز استانها برگزار شد، به منظور اجرایی کردن هرچه بهتر موارد مختلف در طرح نظام سلامت و نتیجه موثر و مثبت گرفتن برپا شده است.
کارشناس مسئول واحد سلامت دهان و دندان تربت جام نیز گفت: با توجه به موفقیت های تربت جام در حوزه دهان و دندان، برای نخستین بار میزبانی یک همایش کشوری در این حوزه به این شهرستان سپرده شد.
عباس قرایی افزود: در این همایش ۶۵ نفر از کارشناسان مسئول دهان و دندان دانشگاه های علوم پزشکی کشور و هشت نفر از دانشکده های دندانپزشکی شرکت دارند.
نخستین روز این همایش سه روزه در تربت جام برگزار شده و ۲ روز بعدی آن به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیگیری می شود.
شهرستان ۲۸۴ هزار نفری تربت جام در ۱۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

منبعدیدگاهتان را بنویسید


CAPTCHA Image
Reload Image